Reformierakonna juhitud maaeluministeerium kavatseb Eesti võõrtöölistega üle ujutada

Eesti,
- Updated
©Riigikogu
Urmas Kruuse

Reformierakondlase Urmas Kruuse juhitud Maaeluministeerium valmistab ette Ukraina odavtööjõu Eestisse toomist lihtsustatud korras.

Maaeluministeerium saatis Eesti Talupidajate Keskliidule kirja, milles lubab Ukraina võõrtööliste Eestisse toomise lihtsustamist ja kutsub üles teada andma, kui palju võõrtöölisi põllumajandusettevõtjad tänavu tööle võtta ihkavad.

„Oleme koostamas kirja Välisministeeriumile Ukraina hooajatöötajate Eestisse saamise lihtsustamiseks. Kas Te saaksite palun oma organisatsiooni liikmetelt uurida, millal ja kui palju oleks inimesi oodata (siis saaks saatkond oma tööd paremini planeerida). Ühtlasi oleme tänulikud, kui annate teada muudest kitsaskohtadest selle teemaga. Olen tänulik, kui saaksite tagasisidet anda selle neljapäevaks, 4. märtsiks,“ seisab maaeluministeeriumi kirjas talupidajate keskliidule.

Maaeluministeeriumi samm ei ole üllatuseks neile, kes on kursis Urmas Kruuse varasemate seisukohtadega. Läinud aasta juunis ütles mees Riigikogu saalis otse välja, mida ta arvab Eesti töötajatest. „Ukraina töölisi on valitsus käsitlenud lihttöölistena, tegelikult on nad oskustöölised ja nende oskus seisneb selles, et nad korjavad keskmiselt kaks korda rohkem tunnis marju kui teised võrreldavad töötajad. See tegelikult tähendab seda, et eestlasi sinna oleks vaja kohaliku turu pealt vähemalt kaks korda rohkem.“

Teisisõnu, Kruuse ütleb sisuliselt, et eestlased on kaks korda kehvemad töötegijad kui ukrainlased ja maasikakorjamine olevat oskustöö.

Plaan lubada tuua võõrtöölisi riiki lihtsustatud korras näitab, et Reformierakond ja valitsus on sisuliselt otsustanud hakata ajama Eesti rahva väljavahetamise poliitikat. Kuna võõrtöölised viivad alla Eesti põllumajandussektori palgataseme, on Eesti töötajaid sunnitud lahkuma parema palga ootuses mujale Euroopasse.

„Eestlased välja, ukrainlased asemele!“ Selline on uue valitsuse maaelupoliitika tegelik sisu.

Selline võõrtööjõu sissevedu toimub lisaks ka ajal, mil kogu maailm vaevleb elusid rööviva pandeemia küüsis ja Eestiski oli teise laine alguses peamine viiruse levitaja välismaalt tulija. Eelmisel suvel sõdis opositsioon koos Põllumajandus-Kaubanduskojaga välja erilennu, millega toodi Eestisse kolm haiget ukrainlast – seega avab Reformierakond tee ka koroonaimpordile.

LOE LISAKS

Urmas Kruuse jutud poliitilisest kiusust varjavad Reformierakonna soovi teha Eestist odavtööjõu maa

( : ) kivisildnik: Seitse ukrainlase nahka Eesti vapil ehk orjapidajate lõputu soig

Reformierakondlane Urmas Kruuse peab eestlasi ukrainlastest kaks korda kehvemateks töötajateks

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused