Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Väidetav Prantsusmaa presidendikandidaat Eric Zemmour pole mingi uustulnuk, nagu väidavad liberaalsed väljaanded

-
18.10.2021
Eric Zemmour.
© Scanpix

Peavoolumeediat pole mõtet usaldada, sest seal leiab palju pooltõdesid, nagu värsked jutud Eric Zmmouri kohta, keda võrreldakse Trumpiga.

ERR kirjutab Politicot vahendades “Prantsusmaal kogub populaarsust uus vastuoluline poliitik” ehk täpsustatult: “Prantsusmaa viimased arvamusküsitlused näitavad, et riigis kogub üha rohkem populaarsust uus parempopulistlik poliitik Eric Zemmour. Ta esineb tihti televisioonis ja saab konkurentidest rohkem tähelepanu ajalehtede esikülgedel.

Zemmour on vastuoluline poliitik. Ta kritiseerib teravalt sisserännet ja nõuab riigis karmimat kontrolli islamiseaduste üle. Tema toetajate hinnangul toob Zemmour aga poliitilise korrektsuse poolt vaevatud ühiskonda uut värskust.

Zemmour domineerib Prantsusmaa meediat. “Ta kontrollib meediat. Täpselt nagu Trump. Zemmour on killustunud meediamaastikul väga tuntud, sest täna on eelis neil, kes teevad räigemaid avaldusi,” ütles endise presidendi Francois Hollande’i endine nõunik Gaspard Gantzer.

Kogu see jutt on pooltõde. Eric Zemmour võib küll olla uus nägu presidendivalimistel, kuid tema lood on “uut värskust” ühiskonda toonud juba ammu, mida kinnitab ka Vikipeedia. Tema teravaimad seisukohavõtud algasid juba kümmekond aastat tagasi ning pärast islamistide rünnakut ajakirja Charlie Hebdo toimetuse vastu võttis politsei Zemmouri ajutise kaitse alla.

Ka Uued Uudised on avaldanud mitmeid Zemmouri seisukohti.

Kirjanik ja filosoof hoiatab: Prantsusmaal käib „suur väljavahetamine“ ja võitlus ellujäämise nimel

Islamikriitiline esseist Eric Zammour migrandienklaavidest: ma ei usu, et neid inimesi saab haridusega muuta

Prantslaste kogemus: alaealised saatjata migrandid täiendavad ennekõike kurjategijate ridu

Prantsuse ajakirjanik: meil on juba suured võõraste poolt koloniseeritud alad